Background

Genel Kurallarımız

1. Menemen Çocuk Köyü çocuklarımızın ve gençlerin eğitici ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile Menemen Belediyesi tarafından kurulmuştur.
2. Menemen Çocuk Köyü içerisindeki etkinlikler ücret karşılığında kullanılmaktadır. Bilet teminini gişelerden yapabilirsiniz.
3. Menemen Çocuk Köyü içindeki eğlence ünitelerinin faaliyeti hava koşullarından ve bakım çalışmalarından etkilenebilir. Gün içerisinde Çocuk Köyünde bulunan ve teknik bakım nedeniyle kapanan ünitelerimizle ilgili park görevlilerinden ve gişelerden bilgi alabilirsiniz.
4. Menemen Çocuk Köyü içerisinde satılan biletler için değişim ve ücret iadesi işlemi herhangi bir sebeple kesinlikle yapılamaz. Biletleriniz park yöneticisi onayı ile aynı ücrette başka bir oyun alanında kullandırılabilir.
5. Menemen Çocuk Köyüne yiyecek, alkollü veya alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır.
6. Menemen Çocuk Köyüne parlayıcı madde, kesici ve patlayıcı nesneler getirmek yasaktır.
7. Menemen Çocuk Köyü içerisinde silah ile dolaşılması yasaktır. Silah taşımaya yetkili misafirlerimizin güvenlik personelinden bilgi alması gerekmektedir.
8. Menemen Çocuk Köyüne evcil hayvan getirmek hayvan dostlarımızın ve misafirlerimizin güvenliği açısından uygun değildir.
9. Ziyaretçilere ve görevlilere engel-tehlike arz edebilecek frizbi, top vb. nesnelerin ayrıca yaya trafiğini etkileyebilecek scooter, kaykay, bisiklet, tekerlekli paten ve benzeri ekipman ile parka girilmesi uygun değildir.
10. Sigara içmeye izin verilen alanlar parkın belirli noktalarında belirlenmiştir. Belirlenen alanlar dışında sigara içilmesi yasaktır. Aykırı davranışlarla ilgili cezai işlem 4207 Sayılı Kanun ve İlgili Kanunlara istinaden uygulanacaktır.
11. Menemen Çocuk Köyü yönetiminin yetkilendirdiği güvenlikten sorumlu personeller; hırsızlık, saldırgan tavırlar, park kurallarına karşı bulunma hali gibi güvenlik kurallarına uymayan ziyaretçileri Çocuk Köyü içerisindeki huzur ve güvenliği tehlikeye sokmamak amacı ile parka girişlerini engelleme, parktan uzaklaştırma veya emniyet birimlerine teslim etme hakkına sahiptir.
12. Güvenlik nedenleri ile parkımız ve eğitim atölyelerimizin içi hareketli ve sabit kamera sistemi ile izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.
13. Eğlence üniteleri kullanımı sırasında operatörlerin talimatları dışında hiçbir talimatı dinlememelisiniz.
14. Ünitelerde yer alan yazılı uyarı ve sınırlamalar ile personellerin sözlü uyarıları Uluslararası Eğlence Parkları ve Atraksiyonları Birliğinin (IAAPA) uyguladığı ve parkımıza uyarlanan güvenlik kurallarıdır. Tüm sözlü ve yazılı uyarılara ziyaretçilerin uyması zorunludur.
15. Refakatçiler parka girişlerinde refakat ettikleri kişilerden sorumludurlar.12 yaşından küçük ziyaretçilerin parka tek başına girmeleri uygun değildir. 12 yaşından küçük bir ziyaretçinin refakatçisi 18 yaşından küçük olamaz.
16. Oyun parkı alanında çocuklarımızın tüm sorumluluğu refakatçilerindedir. Oyun parkı ekipmanlarını kullanan çocuklarımızı dikkatli takip edip gerekli uyarılarda bulunmanız gerekmektedir.
17. Tüm ünitelerde güvenliğiniz ve sağlığınız için kilo, boy, yaş ve refakatçi gerekliliği gibi sınırlamalar bulunur. Lütfen oyun ünite girişlerindeki güvenlik tabelalarını dikkatlice okuyunuz. Ünite kurallarında değişiklik ve güvenlik önlemlerinin zayıflatılması ile ilgili taleplerde bulunan, personele karşı fiziki-sözlü müdahalede bulunan misafirler parktan çıkartılır.
18. Eğlence ünitelerini kullanacak ziyaretçilerin sağlık durumu iyi olmalı ve herhangi bir potansiyel tıbbi olumsuz durumdan muaf olmalıdır. Eğer sağlığınızla ilgili belirsizlik, ruhsal, bedensel ve kronik problemler yaşıyorsanız doktor tavsiyesi almadan üniteleri kullanmayınız.
19. Özel misafirlerimizin yüksek güvenlik seviyesi gerektiren oyun gruplarımızı kullanması refakatçisi olsa bile uygun değildir. Güvenlik seviyesi orta ve düşük çocuk etkinlik alanlarında refakatçisi ile etkinliğe katılabilir.
20. Özel misafirlerimizin oyun ünitelerine uygunluğunun tespiti tamamen ünitedeki eğitim görmüş personel ve park yöneticisi tarafından belirlenmektedir.
21. Hamile misafirlerimiz Menemen Çocuk Köyü içerisinde hiçbir eğlence ünitesinden faydalanamazlar. Hamile misafirlerin hamilelikleri ile ilgili olarak gişe ve ünite personellerine bilgi vermeleri zorunludur.
22. Menemen Çocuk Köyü içerisinde dev salıncak gibi yüksek dikkat gerektiren ünitelerde 17 yaşından küçük çocukların refakatçileri ve ebeveynlerinden kullanıcı sözleşmesi imzası talep edilebilir.
23. Değerli eşyaların sorumluluğu ziyaretçilerimize aittir.
24. Sosyal sorumluluk projelerinde ve Menemen Belediyesi etkinliklerinde hediye edilen biletler başka birine para karşılığında satılamaz. Satışa sunulduğu tespit edilen biletler iptal edilir.
25. Menemen Çocuk Köyü içerisinde çocukların sorumluluğu ebeveynlerine aittir.
26. Eğlence ünitelerinin aşırı sıklıkla üst üste kullanılması sağlık problemlerine neden olabilir. Çocuk Köyü yönetimi sağlık kuralları nedeni ile üst üste ünite kullanımını engelleyebilir.
27. Tüm bu kurallar 19.01.2024 tarihinde güncellenmiştir. Menemen Çocuk Köyü yönetimi güvenlik ve sağlık uygulamaları nedeni ile park genel kuralları ve ünite kurallarını bildirim yapmaksızın değiştirme hakkına sahiptir.
28. Parka giriş yapmış tüm misafirler park kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.